02.12.19

Příběh avokáda, I.Je 2. listopadu a já stojím v Tescu u regálu s ovocem a zeleninou. Na zápěstí mi visí z poloviny plný nákupní košík, ve kterém jsou veškeré ingredience na domácí musli sušenky. Podzim je pro mě vždycky období, kdy začnu být přehnaně akční a kreativní co se týče "zdravého životního stylu". Zatímco přes léto na všechno kašlu a životem proplouvám DOSTI nezdravě, s blížícím se Halloweenem a dušičkami začínám pociťovat lidskou smrtelnost a tímpádem nutnost dbát trošku víc o své zdraví. A tak googlím zdravé recepty namísto kupování další lahve vína, peču musli sušenky namísto vysedávání v restauraci nad kopou špaget a la carbonara už po druhé v daném týdnu. Nejsem pokrytec. Jen mi dělá problém udržovat permanentně balanc. Jsem tak trošku typ "odezdi ke zdi." (Bych mohla zkusit začít hrát squash..?!)

Z již zmíněné dysbalance plyne taky fakt, že mi kdysi chcípnul nejeden kaktus - a přitom já bych tak moc ráda byla jedna z těch žen, které jsou schopné vypěstovat si doma v obýváku džungli! A tak mě v tom Tescu posedla myšlenka, že si zde v tom Irsku začnu budovat moje pěstitelské renomé ... hezky od nuly. V ruce jsem zrovna žmoulala dvě zralá avokáda, která jsem měla v plánu použít na snídaňové guacamole a rozhodla se, že si jedno z nich ZKUSÍM vypěstovat.

Setkala jsem se se spoustou lidí, kteří se snažili vypěstovat avokádo z pecky a marně na to čekali celé měsíce. Nakonec pecku vyhodili s tím, že to prostě nejde. Já jsem si řekla, že to bude zajímavá osobní challenge a navíc by byla docela solidní sranda, kdyby se to zrovna MNĚ povedlo. 

A tak jsem toho 2. listopadu na bytě v šuplíku vyštrachala špejle, z kuchyně čmajzla skleničku, v Penneys koupila nejlevnější květináč EVER...

Pecku jsem OLOUPALA
NAPÍCHLA NA 3 ŠPEJLE
a TENČÍM KONCEM ponořila asi ze 2/3 do vlažné vody 
(na netu jsem vyčetla, že právě tenčí část má směřovat dolů, protože tam bývá orientován růst kořínku!)
VODU MĚNÍM JEDNOU TÝDNĚ

A protože jsem byla v opravdu ECHT kreativní náladě, dokonce jsem moje AVOCADO-TO-BE pojmenovala. 

Jmenuje se Salám. 
Přišlo mi totiž ohromě vtipný pojmenovat po Salámu jednu z nejoblíbenějších surovin všech veganů a vegetariánů.

Jo a v arabštině "salám" (سلام‎) znamená "mír". Takže si myslím, že je tohle jméno vlastně docela zajmavý a hezký.

Pokoušeli jste se už někdy pěstovat avokádo? 

ZAČÁTEK: 2. LISTOPADU 2019 
První fotky se Salámem

TO BE CONTINUED...

Žádné komentáře:

Okomentovat