03.08.19

Sunday FLEA Market


Nedělní odpoledne v Dublinu. Můj poslední den "prázdnin". Kdo by to byl řekl, že moje úplně první interview, kam jsem šla jen "na zahřívačku", bude TO ONO a práci dostanu? A kdo by to byl řekl, že to bude jen doslova pár kroků od mé předchozí práce v Grand Canal square? :D Psala jsem tu o tom, že když jsem se kolem Grand Canal procházela úplně poprvé vloni v dubnu, říkala jsem si, jak by bylo super zde jednoho dne pracovat. Je to moc příjemná, hezká a moderní část Dublinu. Jsou tu moderní kanceláře, nové domy, luxusní hotely, krásný kavárny a bistra, můj oblíbený Samuel Becket's bridge hned opodál, protože je to prakticky hned u Liffey, a taky Grand canal dock - takže  nechybí loďky, racci, kajaky a občas banda Irů v neoprenech skákající salta do vody. Do měsíce jsem tu pracovat opravdu začala. Minuý rok jsem tu strávila půl roku za pultem obsluhující zákazníky - dělala jsem kafe, sendviče, smažila burgery, míchala saláty a taky myla nádobí a lepila samolepky s logem našeho bistra na krabičky. Dnes si sem chodím kupovat svačinu a je to zvláštní pocit :D Pracuju jako zubní sestra v soukromé klinice jen pár kroků opodál a pokud se na to budu cítit, do půl roku chci přesedlat na pozici zubního lékaře. Zatím jsem na tom asi tak, že se učím slovíčka jako "numb", "suction", "bur", "syringe" a "slow/fast handpiece", takže si momentálně fakt nedokážu představit, jak bych pacientovi vysvětlila postup složitějšího zákroku :D Ale právě to je ten důvod, proč začínám jako sestra. Poslouchám, pozoruju, učím se. Interview bylo moc příjemný a fajn. Do týdne jsem obdržela vítězný telefonát a osavila to v Howth irskou kávou s pořádnou dávkou whiskey a sea food chowderem... :)


Ale o mé nové práci se rozepíšu zvlášť v dalším článku. Dnes vám chci ukázat pár fotek z blešáku, kam jsme se vydaly minulý týden v neděli. Mám ráda bleší trhy a antikvariáty. Jsou to místa, kde se koncentruje dokonalá kombinace krásna a bizáru. Ráda se prohrabuju starýma LPčkama, starou bižuterií, knížkama, co smrdí zatuchlinou a na kterých jsou kruhy od hrnku s kávou, obdivuju mírně otlučené hrníčky, pokukuju po obrazech a taky se vždycky těším, že narazím na věci, nad kterýma zůstává rozum stát... A tím nemyslím jen vycpanou hlavu divočáka na zdi, ale třeba sto let starý kufr plný starého spodního prádla a nočních košilek :D Na Dublinu je super, že se tu pořád něco děje. Irové milují malé akce sdružující místní komunitu a tak se stane, že během jednoho dne narazíte na drobné výstavy, koncerty a workshopy, když se jen tak procházíte po ulici... Když jsme se z tohoto blešáku vracely domů, zcela náhodně jsme skončily ve Smithfieldu na náměstí pod pódiem na hudebním festivalu prezentujícím hudební žánry z celého světa, kde zrovna bubnovala skupina z Francie - Bloco Muleketu. Reggae a samba. Půl hodiny jsme tam blbly. A to jsme byly původně unavený! :-)

Dublin Fleamarket byl tentokrát v The Digital Hub, ale místo akce se pokaždé mění. Pokud budete v Dublinu a chtěli byste se mrknout, doporučuju sledovat stránky na facebooku. Hned vedle The Digital Hub je naprosto PARÁDNÍ místo na oběd, kávu, nebo drink - VANDAL café and restaurant.  Jedenáct bodů z deseti :) Just in case you' re around! 

Užijte si víkend!
Written by Tereza

..

Žádné komentáře:

Okomentovat