20.06.19

Fotoblog z Edinburghu


V prvé řadě bych ráda napsala pár řádků k tomu, jak teď blog vypadá. Po tom, co jsem už od začátku používala stažené templates, které jsem si jen podle sebe mírně upravovala, jsem zjistila, že propracovanost a vymoženosti jsou sice velmi efektivní, nicméně docela složité na "údržbu". Došla jsem zkrátka k závěru, že z blogu dělá blog hlavně obsah a že design nejlépě funguje, čím jednodušší, přehlednější a minimalističtější je. Vzhledem k tomu, že na tomto blogu hrají prim fotky, rozhodla jsem se zvětšit je, co nejvíc to půjde (tímpádem úvodní fotka posledního článku tvoří hlavní prvek designu, který pokaždé nabyde trošku jinou atmosféru a barvy!) a ve zbytku použít velmi jednoduchý (no, skoro až primitivní) design, který jsem si "nakódovala" sakum prdum sama. Ono, když kódovat neumíte, jediné, co nakódujete, je opravdu něco velmi jednoduchého a minimalistického, takže byla hned ruka v rukávě. Musím říct, že jsem docela spokojená. S blogem nikam do nebeských výšin nemířím, je to (a vždy bude) jen můj koníček a tak nemám zapotřebí hrát si na propracovné vizuály a la magazín, nebo supr čupr  blog s vymazlenou grafikou. Asi bych na to dnes ani neměla čas a nervy. (A neumím to.) S čím jsem si ovšem trochu naběhla, jsou fotky z mobilu, které v těchto rozměrech dost odhalují svou NEkvalitu. Ovšem fotky z mého Olympusu na druhou stranu vyniknou mnohem líp!

Po dlouhé, skoro půlroční pauze, kdy jsem měla opravdu na pilno s dokončováním školy, jsem zase zde. Za dva týdny se stěhuju do Irska a tak zase (snad) bude o čem psát. A já se těším a zároveň jsem strachy vyklepaná, jak ratlík. Tyhle fotky jsou ještě takové doplnění mého výletu do Edinburghu, který proběhl vloni v listopadu. Ten čas prostě letí jako blázen... Město je to nádherné, i když oproti Dublinu mnohem klidnější a tišší, což na mě působilo mírně depresivně. (Ale oproti Dublinu zase mnohem čistší, to jo!)

Byl to prakticky jen takový premiérový rychlovíkend. Skotsko mám v plánu procestovat mnohem, mnooooohem víc! Edinburghu jsem si už užila, takže příště bych moc ráda k jezeru Loch Ness, do městečka Inverness, na Isle of Skye a moc ráda bych si trošku víc prošlápla Highlands. Uvidíme, kdy a jak to vyjde. Mimochodem, z Edinburghu na mě nejvíc zapůsobila prohlídka THE REAL MARY KING'S CLOSE. Až tam pojedete, rozhodně tuhle historickou část města nevynechejte. Bylo to dechberoucí! V dalších článcích ze Skotska jsem psala hlavně o skotské specialitě haggis, publikovala fotky z okolí edinburghského hradu a taky se rozepsala o prvních dojmech. A příště už snad víc o skotské krajině a přírodě :)


Written by TerezaIrové a Skoti mají mezi sebou velmi dobré vztahy, protože jejich historie se dost podobají. I tak jsem ale moc nechápala fakt, že irskou vlajku zde na náměstí přímo v centru vidíte mnohem mnohem častěji, než skotskou! Já vím, že "irish pub" je fenomén, ale kdyby turisté prahli po tomto, Dublin je odtud jen hodinku letu... Takže co takhle "scottish pub"? No jo, ale tam už není taková zábava, já vím, já vím... :D 


Žádné komentáře:

Okomentovat