13.03.19

Sheep Island a Dark Hedges v Severním Irsku


Severní Irsko je součástí Spojeného království, čili se nejedná o "IRSKO" v pravém slova smyslu. Irové jsou zde ve velké většině na označení "Irové" dost citliví a sami se řadí k Britům. V hrabství Antrim, na severním pobřeží irského ostrova, se ale nachází hned několik velmi oblíbených turistických míst, která se tak nějak k "IRSKU" automaticky pojí. Zejména proto, že jsou vzdálená sotva dvě hodiny autem na sever od Dublinu. O Giant's causeway jsem psala v TOMTO článku. O tom, jak to vypadá v "britském" Belfastu, si můžete přečíst zde. Dál se zde můžete zajet podívat na Dark Hedges, což je lokace známá ze seriálu Game of Thrones (fotky na konci tohoto článku) a nebo se můžete projít po pobřeží s výhledem na malý ostrůvek Sheep island, projít se po Carrick-a-Rede rope bridge a zkrátka užít si jeden z nejkrásnějších výhledů na moře. Řekla bych, že se mi zde líbilo ještě o trochu víc, než na Cliffs of Moher, a to už je co říct!


Jelikož jsem byla tímto místem naprosto ohromená, odmítla jsem stát frontu na Rope bridge. Za nějaký poplatek se můžete projít tam a zpět přes houpací most vedoucí z pobřeží na jeden z ostrůvků poblíž, ovšem musíte si vystát frontu, která nebývá zrovna malá a navíc tu je taková věc - na mostě může vždy stát jen jedna osoba - čili celý proces je tak nějak pomalejší :D Já jsem se na to vyprdla a čas jsem využila opravdu pomalým a labužnickým procházením se po cestě podél útesů. Stálo to za to. Výhled je zde opravdu fenomenální a ani nemusíte stát na nějakém mostě pod tlakem dalších třiceti čekajících lidí.


Byl začátek května a já furt čekala na to slavný "irský počasí". Žádnej déšť, žádnej vítr, ani zima. Sice jsem zde měla na sobě svetr, ale pak jsem si ho stejně sundala, protože bylo fakt vedro. 
Jinak teda musím říct, že tady jsem zažila opravdu hodně silnej "miluju Irsko" pocit a nemohla jsem věřit svým vlastním očím. Vlastně jsem v této době pořád ještě tak nějak nechápala, co se to v mým životě vlastně vůbec děje, kde jsem se to ocitla a byla jsem tak ohromě nadšená, že zde nejsem jen na nějaké rychlo-dovolené, ale že zde teď prostě a zkrátka žiju! :-O (Splněnej sen.)
DARK HEDGES
Dark Hedges. Místo, kde se natáčel seriál Game of Thrones. Každou chvilku zde zastaví tři autobusy přeplněné turisty, všichni se tu během patnácti minut vyfotí a pak zase zpět do busu a pryč. Tak já si teď nasypu popel na hlavu a přiznám se, že GoT nesleduju, nesledovala jsem a ani nikdy sledovat nebudu. A abyste neřekli, že jsem ignorant, co tomu ani nedal šanci - já tomu šanci dala, viděla jsem první sérii - a nic. Nesedlo mi to. Možná proto mě tohle místo nenadchlo, naopak jsem si říkala, že je to docela přeceňovaná turistická atrakce... Vlastně ani ty stromy nejsou ničím zajímavý. Sklání se k sobě, to sice jo, ale... :D No a je tu pořád hrozně moc lidí, takže se zde ani v klidu neprojdete. Nějak mě to minulo. Každopádně, nechci vás odrazovat - give it a try! :-)

Written by: 
Tereza 

Žádné komentáře:

Okomentovat