06.12.18

Mystický Rock of Cashel


Dnes budu psát o výletě na jih, do hrabství Tipperary, kde jsem se po cestě z Corku zastavila u jedné z nejvýznamějších keltských a středověkých památek celé Evropy. Rock of Cashel, nebo taky Cashel of the Kings and St. Patrick, v irštině Carraig Phádraig.

Dle legend je to místo, kde Munsterský král konvertoval ke křesťanství, když ho sám Sv. Patrik někdy v 5. století pokřtil. Ale abych vás, ani sama sebe, nezahlcovala historickými fakty, které si, konec konců, každý může v případě zájmu vyhledat sám, spíš vám řeknu, jak na mě tohle místo působilo a co zde můžete vidět...


Asi dvě hodiny jsem tu po okolí pobíhala s foťákem jak smyslů zbavená. Měla jsem štěstí na krásné počasí, které dalo vyniknout tomu nejpodzimovatějšímu podzimu, jaký zde v Irsku vůbec lze zažít. Bylo nádherné světlo a večer, tudíž zlatá hodina a na takovém místě? - fotografů ráj! Stromy hrály všemi barvami, kolem poletovalo hejno ukřičených ptáků (neidentifikovala jsem je, ale uřvaní byli jak špačci), byl odtud nádherný výhled do těch typických zelených polí, ve kterých se pásly krávy a samozřejmě, klasicky, v okolí stála nějaká opomenutá zřícenina dalšího hradu, nebo kostelu. Prostě scenérie, že by se z toho jeden zbláznil!


Rock of Cashel stojí na skále, odkud je parádní výhled po okolí. Je tu také poměrně rozlehlý hřbitov, kde se můžete podívat na krásné keltské kříže.


Ačkoliv je pravda, že moc historických ani bůhvíjak zajímavých faktů o tomto místu nevím, musím říct, že to zde na mě hodně silně zapůsobilo a odejít mě odtud donutilo až zapadající sluníčko a taky to, že kolem 7 hrad zavírali...

Nejvyšší a nejstarší část - 28 metrů vysoká round tower z roku 1000.
Zlatá hodina...


Prostě Irsko!Krásná prcházková trasa v okolí hradu.

Tolik k dnešnímu "foto-reportu". 
Nic moc jste si nepočetli, já vím, ale snad se alespoň fotky líbily a rozhodně se sem jednou podívejte, až budete v Irsku. Stojí to za to a z Dublinu je to jen hodinka cesty!


Written by: 
Tereza 

Žádné komentáře:

Okomentovat