Zkouška IELTS a co je nového?

by - 11/25/2018


Jak jsem se ani ne po týdnu zabydlela doma?
Celkem dobře. 

Nemám čas na nějaký hlubší přemýšlení nad tím, co a kdo a kde mi to v Dublinu chybí. (Ale jo, občas se mi zasteskne, když v rádiu zaslechnu nějakou píšnicku od The Cranberries...takže zase až taaaak moc v pohodě nejsem!)

Diář mám nabitej k prasknutí všelijakýma pivama se spolužáky (dnes už bývalými, protože je to už samej doktor!), schůzkama a punčema na vánočních trzích od Prahy, přes Brno až po Olomouc! (Těším se!) A krom alkoholických dýchánků pod vánočním stromečkem jsou tu samozřejmě taky státnice... 

Co je ale nejhlavnější - kromě těch piv, punčů a hory knih na stole, mám program předem naplánovanej a jasnej asi tak na následující rok a půl dopředu :D O tom ale zatím pomlčím, protože nechci nic zakřiknout a nebo vypouštět do světa dřív, než se to vůbec reálně děje. 

Co je ale jistý?

Ještě jsem se ani pořádně nezahřála u rodinnýho krbu a už jsem zase po večeru kupovala letenky. V lednu mě čeká výlet do Dánska a Švédska s kamarádkou z Ruska a 17. března je v Irsku St. Patrick's day, takže, ehm..... :D (Stejně jsem všem slíbila, že se za nima na jaře na pár dní otočím, tak proč ne zrovna na tuto ryze irskou událost? Jsem na to zvědavá a podle mě to bude super.) Jistý taky je, že budu muset složit IELTS zkošku z Angličtiny. Konkrétně modul Academic, což už samo o sobě zí dost děsivě... Nevím o tom zatím vůbec nic, jelikož jsem se tohoto nemilého faktu dohmátla teprve včera v noci, když jsem si pročítala podmínky registrace na stránkách Irish dental council.

Mám na vás dotaz. 

Je mezi vámi někdo, kdo absolvoval IELTS zkoušky z Angličtiny? Je jedno, který modul, ale jakákoliv zkušenost a rada by pro mě měla cenu zlata!

Pro zatím jsem si pořídila učebnici IELTS ACADEMIC 12, trochu jsem googlila, ale tak nějak obecně o té zkoušce zatím nic nevím. 

Taky mě zajímá, jestli jsou termíny celoročně, nebo jen v určitá období...


Zatím se mějte krásně a já jdu něco dělat... 
Brzo by měl vyjít další článek z Irska!
Hezkou neděli.


Written by: 
Tereza 


Blog můžete sledovat na FacebookuInstagramu, Pinterestu, nebo na Bloglovinu :) 

Podobné články...

0 komentářů

.