20.10.18

Na procházku do Phoenix Parku...


Jedna z výhod bydlení ve Smithfieldu byla nejen ta, že jsem za dvě minutky byla u řeky, za dalších deset u Ha'Penny bridge a za dalších pět v Temple baru. Prakticky hned "za humnama", směrem na západ, na severním břehu řeky Liffey, se totiž nachází jeden z nejrozlehlejších parků v Evropě. A vlastně je se svou rozlohou 7 km čtverečních i víc, jak dvakrát větší, než Central park v New Yorku!


PHOENIX PARK

Miluju na něm to, že vám dodá pocit "útěku do divočiny", respektive "útěku z města". Když nemáte zrovna čas vyjet někam na venkov, ale prahnete po procházce v lese, po tichu, po rozlehlých pláních a nebo po vylehávání/vysedávání v trávě, stačí zkrátka jen sednout na Luas, nebo se kousek projít a je to :-) Dublin je v tomto parádní. V centru si užijete toho vzrušujícího ruchu velkoměsta, ale kousek opodál můžete zaplout do nádhernýho, rozlehlýho a naprosto "odříznutýho" prostředí..


Phoenix park je ikonický zejména tím, že se tu nachází stádo jelenů. Ti jsou na lidi naprosto zvyklí a proto se k nim můžete i přiblížit a pohladit si je...

Já je poprvé nemohla najít, pomohl mi k tomu až jeden Ir, se kterým jsem se sem vydala na procházku jednoho neskutečně horkýho červencovýho dne... Většinou se nachází poblíž kriketovýho hřiště poblíž velkého kříže - Papal Cross. Ale občas se stane, že je prostě nenajdete... :-/


Kromě jelenů a kriketovýho hřiště se tu nachází i Áras an Uachtaráin - sídlo irského prezidenta (momentálně Michael D. Higgins ale brzo tu budou volby, takže se uvidí :D), Dublinská ZOO,  Sídlo americké ambasády a 62 metrů vysoký Wellington monument, který je vidět už z centra Dublinu a obzvlášť nádhernej výhled na něj vždycky byl při letních západech slunce (protože Phoenix park je na západě), kdy byla obloha nádherně zbarvená a tento monument byl v dálce vidět už od řeky. Tak nějak vytváří typickou dublinskou "skyline"...:)


Na Phoenix parku se mi líbí, že na začátku je to takovej ten typickej PARK s květinovými záhonky, perfektně upravenou trávou, fontánkami a podobně a dál se změní v totálně přírodní divočejší prostředí, kde si připadáte, že se procházíte kdesi v polích daleko od civilizace...:-)


Zkrátka nádherný, příjemný a ideální místo na uloudanou procházku, piknik, čtení knížky, běhání, jógu, rande...cokoliv. Pokud budete v Dublinu, rozhodně tohle místo nevynechejte :-)


Áras an Uachtaráin


Wellington monument


Na jedné z mých procházek hned po práci...když jsem FAKT potřebovala utéct do ticha a do klidu a  jen si tak bloudit v polích...


Srpen srpnovitej ... :-)

Začátek parku
A zejména ÚŽASNÝ je to tu na jaře. 

To jsme se sem vydaly s Julií na piknik, vylehávaly v trávě a užívaly si našich prvních týdnů v Irsku. Tehdy Julia mluvila o tom, že odjede zpět domů v říjnu a mně to tehdy připadalo "v pohodě", jakože za straaašně dlouho. No, a vidíte to. Už mi odletěla zpět do Moskvy a já - což jsem tehdy ještě vůbec netušila - jsem tu už PŮL ROKU.

TIME FLIES SO FAST...

No není to boží?!


Žádné komentáře:

Okomentovat