07.08.18

Poprvé na acaí. S Brazilkou!

Rozhodla jsem se do toho psaní teď trošku opřít. A protože mám na blogové stránce “INFO” napsaný, že sem tam budu taky psát o doporučení-hodných kavárnách, bistrech, nebo hospodách, není o čem přemýšlet a jdu rovnou na věc.

Moje “acaí bowl” premiéra. 
Brazilská “jakože-zmrzka”. 
Připravená Brazilcem. 
Vychutnaná s Brazilkou. 
V Dublinu. 
(Takže “Brazílie-level” tak na 80%. To skoro ujde!)


V Dublinu je spousta Brazilců. Spousta. Irové si z toho občas dělají srandu a sem tam používají termín “Dublin de Janeiro”. Docela to sedí. Brazilci jsou ale naprosto úžasní. Znám jich už asi tak deset a každýho z nich naprosto zbožňuju, protože jsou to neskutečně vřelí, starostliví, přátelští a vtipní lidi. Se dvěma Brazilkama bydlím (díky Bohu za ně!) a s dalšími osmi pracuju. 

No a jedna taková holka z Brazílie už se definitivně na vždy zapsala do mýho života. Giovanna. Ta holka je prostě neskutečně boží. Ale neskutečně. Neuvěřitelně inteligentní, vtipná, život bere s neskutečnou lehkostí a grácií, má uměleckou duši a je taky docela rebelka. Zároveň je ale taky zodpovědná a moudrá. Dost mě inspiruje, co se týče takovýho toho “životního nadhledu a vhledu”. Tahle holka je poklad.

“Have you ever tried acaí, Tereza?”
“No, not yet.”
“So let’s go to have one! You’re gonna love it.”

S Giovannou tak moc ráda trávím čas, že bych s ní šla klidně i na šišky s mákem, který k smrti nenávidím. Ona naštěstí ale samozřejmě neví, že něco takovýho vůbec existuje... Takže jediná správná reakce byla “Sure! Why not?” Protože zde žádný “not” zkrátka není...

A už jsme seděly v houpacích proutěných křeslech vystlaných polštářky, u velkých oken s výhledem na obří zelenající se zahradu s fontánou ve vnitrobloku a já si pomalu vychutnávala moje první acaí v životě. 

Já vím. Acaí bowl už dávno není žádný terno. Vsadím se, že většina z vás nejen, že víte, co to je...ale už jste to taky určitě jedli. Já jsem ale docela opožděná tady v těchhle “food trendech” a doteď jsem to prostě neznala. Ani nejedla. 

Acaí je druh brazilskýho ovoce. Je to defakto bobule, která připomíná hrozny a acaí bowl je prakticky takový hustší ledový smoothie připomínající zmrzlinu, posypaný granolou, chia semínkama, ovocem, politý medem, a tak dále. Fantazii se meze nekladou. Perfektní je, že je to zdravá zmrzlinová varianta, která na hodně dlouho zasytí... (Ideální snídaně.)Zajímavý je, že spoustě Brazilcům acaí nechutná. Moje spolubydlící mi řekla, že v Brazílii acaí buď milují, nebo nesnáší. Nic mezi tím. 

(Ale jo, může být. Já třeba nesnáším trdelník a Trdlo kafé je podle mě naprostá prasá*na. To by mohla být taková česká paralela.)


Pokud budete v Dublinu, rozhodně doporučuju zajít do NUTBUTTER v dublinské části Grand Canal, Forbes street, Dublin 2. Atmoška je zde perfektní a ty jejich zdravý jídla bych mohla jíst pořád. Samý ovoce, oříšky, losos, avokádo, zdravý toasty, musli, raw a proteinový “cukroví”... :-)

A pokud nebudete v Dublinu, ale mihnete se kolem nějakýho bistra, kde mají acaí, tak rozhodně neváhejte a udělejte si radost!
Written by:
Tereza

Žádné komentáře:

Okomentovat