09.07.18

Howth Castle

Zdravím!Před pár dny jsem si udělala celodenní výlet na poloostrov Howth. Irsky Binn Éadair. Irština mě fascinuje čím dál víc a taky jí věnuju čím dál víc pozornosti, takže se nezlobte, že ji sem budu sem tam cpát :D (Pozér.)

Na Dublinu je (mimo jiné) naprostá paráda, že za 30 minut se vlakem dostanete na naprosto nádherný místa u moře. Ano, můžete zajít pěšky na Sandymount, ale to není “to” pravý Irský moře. Ovšem sednout na Tara station, nebo Connolly station na vlak (zde se říká Dart) a nechat se odvézt do Howth, Bray, Killiney nebo Greystones, to už opravdu stojí za to...


O Cliff walk a majáku na Howth napíšu příště. Aby to bylo pěkně popořadě, teď vám ukážu Howth castle z 12.století, kam jsem se šla podívat nejdřív. 

Jinak opět mám svoje “milujuirsko” nálady a nepřetržitě poslouchám The Cranberries, The Corrs, Van Morrisona a nebo The Pogues. Jo a taky jsem se zaposlouchala do Riverdance od Billa Whelana, což už je fakt seriózně prdlý a měla bych zase trochu zvolnit a pustit si, já nevím, třeba Pink Floydy.... :D


V Irsku stále pokračuje heat wave. Teploty jsou sice “jen” 25, ale díky vysoké vlhkosti (2x oproti Česku) to pocitově připomíná naše český třicítky. A to není nic pro mě. Už se těším na počasí, co Irsku sluší nejvíc a to jsou teploty kolem 14 a sem tam nějakej ten deštík... :)


Mějte se!

P.S. Články zatím píšu na mobilu a tak to podle toho možná taky vypadá... Jakmile budu na počítači, všechny nedostatky opravím:)

Written by:
Tereza

Žádné komentáře:

Okomentovat