26.02.18

Krkonoše. V korunách zasněžených stromů.


Krásné pondělí všem! 
Venku je pořád mínus deset.  A já jsem nachlazená tak, jak jsem už celý dlouhý léta nebyla.

Jakmile se prosinec přehoupne v leden, a v nás definitivně dozní ta vánoční pohoda, zbývají maximálně tak dva týdny do momentu, kdy se začne hromadně nadávat. Na zimu. 

Jak je letos ta zima dlouhá. Jak je venku pořád hnusně a nedá se nic dělat. Jak jsme z toho mrazu furt všichni nemocní (což je pravda). Jak se to venku už trošku prodlužuje, ale pořád to teda není nic moc. Jak je tam už zas tma jak v pytli. Jak Dagmar Honsová píše, že ty pravý mrazy ještě teprve přijdou. Jak je to letos ne-ko-neč-ný! 

Největším odpůrcem zimy na světě - té povánoční - je, zdá se, moje mamka. Tyhle věty jsou u ní už takový folklór a prakticky se spolu celý leden a únor nebavíme o ničem jiným :D

Z prvního sněhu jsme všichni nadšení jako malé děti, a pak jde všechna ta radost šusem do kytek... (Respektive - k ledu)


Ale když se koukám na tyhle fotky z Janských lázní, přesvědčuju znovu sama sebe o tom, že zima je nádherná. Procházeli jsme se po Stezce korunami stromů. Bylo to tak krásný, až se mi od tam vůbec nechtělo jít pryč. A to jsem už byla promrzlá až na kost a celý obličej, ruce i nohy mě z toho mrazu nesnesitelně štípaly. (No, defakto už omrzliny prvního stupně..:D) Nakonec jsme na tom vršku chodili kvůli mně pořád dokola a dokola a Martin už ze mě klasicky nemohl...

Vodorovná část stezky začíná ve výšce 24 metrů a procházíte se přímo v korunách stromů. Neříkám, že v létě by to nebylo taky krásný, ale ty zasněžené jehličnany zkrátka neměly chybu. Bylo to doslova pohádkový. Všude kolem ticho a klid. Jen vy a ty krásně zasněžený stromy. Postupně vyjdete až do 45 metrů. A tam je zase nepřekonatelný výhled na okolí.Zima je krásná.

Určitě doporučuju zajet se sem podívat.
Já byla nadšená, jak už dlouho ne!
Víc na Stezka korunami stromů :)
Written by: 
Tereza 
Blog můžete nově sledovat na mém osobním InstagramuPinterestu a na Bloglovinu :)

Žádné komentáře:

Okomentovat