20.12.17

Procházka večerní Vídní a další vánoční trhyVídeňská vánoční výzdoba a její uhlíková stopa, nebo světelný smog, to by byla kapitola sama o sobě. Já osobně mám nejradši tradiční vánoční ozdoby. Sklo, sláma, pentličky a jehličí - značka ideál. Jakmile to příliš bliká a svítí, že by z toho jeden dostal epileptickej záchvat, trochu mě to irituje...

To říkám pořád. A teď sami uvidíte, jakej já jsem vlastně pokrytec...  Stejně pak totiž nakonec óchám a áchám nad tou rudou (šíleně kýčovitou) mašlí, nadšeně zírám po těch svítících "lustrech" na ulici Graben a oči mi přechází ze všech těch světýlek. (Ale blikací vážně nemám ráda, to platí vždy a všude)


Vídeňská opera a úplněk.


U Leopold musea.


Tohle můžu :)Kýč jak bič. Ale asi hezkej kýč! ;-)


Co mě vždycky hodně štvalo, byla ta příšerná kýčovitá splácanina, co předváděli každoročně u Rathausu. Svítící sněhuláky, cupcaky, St. Clause, housle, srdíčka, hvězdičky a ty zakroucený červeno-bílý hůlky, co mají tak strašně rádi v Americe, jsem fakt dost odsuzovala... A letos jsem byla moc příjemně překvapená, protože to už konečně sundali a pověsili kolem celýho Rathausu na ty stromky jen obyčejný jednobarevný světýlka. A hned to vypadalo jinak! Takže super :)


A veliký kluziště!


Barev tam ale i tak bylo pořád zbytečně moc. A taky šíleně moc lidí. Nedá se tam ani v klidu vypít punč, aniž by ho musel člověk bránit vlastním tělem, aby mu ho někdo nevylil na kabát... A to chceš - mít višňovej punč na novým šedým kabátě. Jednou jsme to tam rychle prošli a viděla jsem spoustu lidí, kteří to na sebe fakticky lili. Protože se to tam prostě fakt nedá! Tyhle trhy se mi zkrátka nelíbí. Drásá mi to tam nervy a působí to na mě šíleně nepříjemně... :-/


Disneyland.Obešli jsme snad všechny možný trhy. Líbil se mi trh u Karlsplatzu, protože kostel Sv. Karla Boromejského je fakt NÁDHERNÁ stavba. Dovnitř jsme se bohužel nekoukli, protože uvnitř byl zrovna nějaký koncert vážné hudby :) Tyhle trhy byly krásný. Opět zde byly jednoduchý světýlka, žádnej kýč se nekonal a uprostřed byla velikánská plocha se senem, ve kterým dováděly děti... Moc krásný! Jen ten punč nám zde prodali málo teplej... :)

Do kostelu Sv. Štěpána jsme samozřejmě museli. Taky nádherný místo... :) Ale to myslím všichni znáte! A trhy na Stephansplatz jsou taky fajn, ale není zde moc jídla! :D

A nakonec trhy u Hofburgu na náměstí Michelerplatz. Ty jsou takový malinký, decentní, někde poblíž vyhrávali kluci na housle, basu a harmoniku a bylo to tam fajn. A Hofburg jako kulisa má taky něco do sebe!

Jo... A co se týče těch pouličních umělců! Nevěřili byste tomu, ale vedle všech těch vánočních písniček jsme alesoň 6x zaslechli DESPACITO. Jo. Teď, v zimě. Ve Vídni, na vánočních trzích. Z toho by se jeden fakt už zbláznil :D


Klasika... :)


Mějte se krásně! :)
Written by: 
Tereza 

4 komentáře:

 1. Jéé, tolik vzpomínek.. taky jsme tam jezdívali.. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem moc ráda, že jsem ti je trochu oživila :-))

   Vymazat
 2. Nádherný fotky, Terez, (závidím, mě ty noční fotky vůbec nejdou :) ) ach, příští rok asi budu muset na trhy do Vídně, to je taková krása!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni, děkuju moc! Nevím, co máš za foťák, ale jediný, co dělám já je to, že se vyprdnu na automat a nastavuju si ručně čas a clonu. Noční fotky z města obvykle vyžadují kratší čas expozice a tmavší clonu :-) Nebo s čím máš konkrétně potíže? Ráda poradím. I když expert teda ani zdaleka nejsem :D:D Jinak Vídeň je úžasná, ale teď bych se tam zas jednou chtěla podívat spíš v létě. A na Vánoce zas někam jinam. Třeba do toho Německa ;-)

   Vymazat