23.10.17

Honem ven, než stromy dotáhnou ten striptýz!


Navlíkla jsem bílej pletenej svetr, hodila foťák do tašky (tentokrát dokonce i s paměťovkou), zašpuntovala uši, pustila Nicka Cavea & The Bad Seeds a vyrazila do té pestrobarevné a příjemně pošmourné nádhery. Chyběl mi už jen termo hrnek s čajem, ale to už by bylo příliš moc dokonalý!


Nakonec jsem nafotila asi dvě stě fotek. Klasika.Vždycky mě baví ty "trapné" chvilky, kdy stojím s foťákem v ruce a čekám, až mi ze záběru zmizí pár v důchodovém věku, pomalu se ploužící po své nedělní procházkové trase. Vždy mi na ten pozdrav odpoví s tím nejvíc podezřívavým tónem, jako by si byli stoprocentně jistí, že mám v plánu si snad fotit je! Nebo paní na procházce se psem, která absolutně nechápe, proč si fotím to špinavý a mokrý listí na lesní cestě.


Cestou jsem si taky stihla uvědomit, že mám vlastně v pondělí narozeniny... Pětadvacátý! Normálně jsem na to úplně zapomněla... To je známka toho, že už to není ani zdaleka takový terno, jako když mi bylo konečně těch vymodlených osmnáct a mohla jsem se přes víkend jako dobytek ostentativně opít tequillou široké veřejnosti "na obdiv".  #bourlivemladi 


Teď, o sedm let později, už do sebe dostanu jen nějaké to bílé víno při večeři a jsem ráda, že nepadám pod stůl. A co víc, při pomyšlení na tvrdej alkohol mi začne žaludek dělat v břiše zběsilý kotrmelce.
A co se týče Jagera, Fernetu a Becherovky, jsou to spíš dvojitý salta.


Nedávno mě na jedné akci kamarád ze Slovenska pozval na borovičku.
V duchu jsem se ptala sama sebe, co tak zlýho jsem mu provedla, že mě takhle trestá...
Usmíval se na mě s jiskřičkama v očích.
"Terezka, na zdravie! Až do dna!"
Strašná ostuda... 
Po deseti minutách nervního žmoulání té skleničky v ruce jsem mu ji musela vrátit, nech si to vypije s prepáčením sám, že ja z toho idem asi grcať...


Jsem nahraná... 
Když si vzpomenu, jak jsem na moje osmnáctiny u baru kopala jednu zlatou tequillu za druhou a ještě se přímo labužnicky vyžívala ve vykousávání pomerančů a slízávání skořice...
...připadám si fakt jako totální máslo.


Podzimní playlist : UPDATE :

Gotye - Somebody That I Used To Know (feat. Kimbra) To už jsem dlouho neposlouchala, ale momentálně si na tom docela ujíždím.


T. 

(Z jedné čtvrtiny stoletá větev...)

2 komentáře:

 1. Ten podzim je prostě nádhernej. Boží fotky! Přeji krásný narozeninový den :) Chápu tvé pocity, já letos oslavila 30 a pořád se pocit dospělosti nějak nedostavil. Pociťuju jen to stárnutí - v tom smyslu, že večer strávený doma je pro mě stokrát lepší než ten někde v baru :D Ta dospělost asi přijde až s těma dětma? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni, moc děkuju! Možná, že to máme v povaze, stále se cítit "mladě" a stárnout jen ve smyslu "přestat dělat pubertální vylomeniny" :D Ale s těma dětma už by to přijít mohlo. Nerada bych, aby moje děti vychovával někdo "nedospělej" :)

   Měj se hezky!

   T.

   Vymazat