03.09.17

Údolí motýlů a hrad Monolitos


Zajeli jsme se podívat i do Údolí motýlů (Petaloúdes). Tohle místo leží asi 20 kilometrů jižně od města Rhodos. Je to 5 kilometrů dlouhé údolí, jehož centrem je řeka, která údajně nikdy nevysychá. Od července do září se tu množí motýli a jsou jich tu opravdu MRAKY. Mně spíš připomínali nějaké můry, než motýly. Jak tvarem, tak barvami. Když měli křídla složená, byli černožlutí a když letěli, křídla byla červená. Seděli v neskutečném množství po stromech, po skalách a samozřejmě se i tady našla hrstka IDIOTŮ (nutno podotknout, že z Ruska), kteří ve snaze vyfotit si motýly za letu stříkali po sedících hejnech proudy vody z PET lahví... :-/

Asi víc, než po samotných motýlech jsme pokukovali po obrovitánských krabech, kterých tu byla taky spousta... Občas spolu i soupeřili o nejlepší místo pod říčními kameny.

Koukejte na tu skálu vpravo! :-OA kromě Údolí motýlů jsme se podívali ještě na hrad Monolitos. Jedná se o johanitskou pevnost postavenou v 15. století na 240 metrů vysokém útesu! Tento hrad najdete na západním pobřeží ostrova. Mně tohle místo spíš vyděsilo, než nadchlo. Dojedete na parkoviště pod hradem, které je už tak šíleně vysoko (když tohle píšu, jsem už po návratu z Norska a tu "výšku" jsem přehodnotila, protože před tím mi přišla šíená - teď spíš průměrná :D), pak se po schodech dostanete na samotnou pevnost. Je to zřícenina, zbyly prakticky jen obvodové zdi. ALE...ten hrad stojí na útesu a IHNED vedle zdí je sešup dolů. Žádný kopec, ani nějaké pouvolné stoupání...prostě KOLMÝ SEŠUP DOLŮ do lesů a skal.. Sice je tu nádherný výhled na pobřeží, nicméně zase se našel nějaký IDIOT, který si na ty obvodové zdi stoupnul, procházel se po nich a zaujatě hleděl dolů, z té šílené výšky a mně se z toho dělalo úzko a zle. Místo vychutnávání si toho výhledu jsem se "v duchu svíjela v křeči" (znáte ten pocit?) a úzkosti při pohledu na toho chlápka v zeleným tričku, kterého bych nejradši zabila za to, jak  šíleně hazarduje a neváží si života... Protože já se fakt zatraceně šíleně moc bojím výšek... (Doteď nechápu, jak jsem se z toho Norska mohla vrátit duševně v pořádku :D ...ale o tom později....)

Po cestě na Monilitos se podívejte do vesničky Siana, která se proslulá výrobou a prodejem medu.

Pod hradem se zase nachází jedna z údajně nejkrásnějších pláží - Fourni beach. Tam jsme ale nebyli, takže se za nic nezaručuju :-)Už je to docela doba, co jsme se vrátili z Řecka a začíná utíkat i čas od návratu z Norska. Mám hrozně moc fotek a materiálu na blog a nerada bych, aby mi ty pocity a zážitky "vybledly"... Ráda na blog píšu "za čerstva", ale ne vždy to stíhám. Už teď, když mám v hlavě ty nové dojmy z Norska, se mi o Řecku píše znatelně hůř a je to takový kostrbatý... Takže se připravte na další řecký spam, protože mám fofry! :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat