Sv. Václav? Piknik a burčák na Jižní Moravě.

by - 9/29/2017


Pojďme si na chvilku odpočnout od těch nekonečných článků o Norsku. Já sama už mám teď zase hlavu jinde a nepíše se mi už o těch našich norských zážitcích dobře. Nějak jsem se začala soustředit na přítomnost a i když se tetelím nadšením a štěstím při pohledu na všechny ty fotky a články (Třeba fotky ze Stavangeru, který jste ještě neviděli), nedokázala bych teď o tom napsat tak, aby "to bylo ono" :)

Budu teda psát o něčem, co je aktuální. A to je podzim. Babí léto. A předvčerejší státní svátek, protože bylo Václava...A my jsme se vydali na jih. Do Šakvic. Tam se z Brna dostanete za 20 minut (!!), což je prostě boží. Jihomoravskej ráj, vinohrady, burčák a nádherno hned za "humnama"... :-)Ušli jsme ten den zhruba 19 kilometrů - a zároveň takřka nulové převýšení :D Oproti Norsku příjemná změna! :D Dali jsme piknik - pečené kuře, hroznové víno, rajčata a taky jsme samozřejmě nakoupili burčák (dvě flašky, ale stejně to je málo!), Martin mě poučil o nějakých "rybářských věcech" a já mu zase řekla, že byl v minulým životě stoprocentně vydra. Protože jeho fascinace vodou a rybama zase fascinuje mně :D Jsem fascinovaná s jakým zaujetím dokáže mluvit o rybaření, pozorovat, jak někdo tahá úlovky z vody, nebo jak dokáže rychle zaregistrovat, jak "Tamhle jde vidět, jak u hladiny jede ryba, to bude určitě kapr, vidíš to?", nebo "Tamhle jsou ryby, u toho kamene, vidíš je?". No, většinou nic nevidim. Nejsem vydra. Ale Martin jo.
Často dlouho zírá do vody a trpělivě čeká, až se někde něco pohne. Neprojde přes jedinej most, aniž by se alespoň na chvilku nezahleděl dolů do vody.

No a my jsme šli celou cestu podél Nových Mlýnů, takže si to dovedete představit :-) No a večer jsme vypili lahev burčáku. Ten vám byl tak dobrej, že se to prostě nedalo vydržet....O:-)


Přijde Václav - kamna připrav.
Na svatého Václava pěkný den, přijde pohodlný podzimek.
Svatý Václav víno chrání, po něm bude vinobraní.
Na svatého Václava každá pláňka dozrává.
Na svatého Václava mráz nastává.
Je-li bouřka na Václava dlouho teplo zvěstovává.
Na svatého Václava bývá bláta záplava.
Svatý Václav zavírá zem.
Po svatým Václavu beranici na hlavu.
Na svatého Václava českého bývá vína nového.
Na svatého Václava, burčák na jihu Moravy se chlastává.Krásný víkend! 

T.

Podobné články...

0 komentářů

.