05.09.17

Kalithea. Lázně, kde se koupal už HippokratésLázně Kalithea jsou rozhodně místem, které stojí za to navštívit. Původně se mi tam moc nechtělo. Za prvé jsme je pořád nemohli najít - pořád jsme je nějak míjeli, i když jsme jeli podle mapky - a za druhé bylo úmorné vedro a já prahla spíš po koupání v moři, než po nějaké turistice... Ale nakonec to fakt stálo za to, protože to bylo opět jedno z nejkrásnějších míst, jaké jsem viděla!
Vstup do areálu stál na jednoho myslím 3 Eura a mně ze začátku překvapovalo, že u kasy stojí slušná fronta! 

Lázně najdete někde mezi městem Rhodos a pláží Faliraki. Martin mě tam nalákal slovy, že je to "jako z pohádky Tisíc a jedna noc". Měl pravdu. Lázně prošly nedávno rekonstrukcí, jsou přímo u moře na skalnatém lávovém útesu a všude kolem rostou exotické květiny. 

I když je dnešní areál "nový", byly na Kalithee lázně už ve starověku a byl tu i slavný řecký lékař Hippokrates. Lázně se sirnatou vodou se dřív nazývaly "Červené prameny". Zdejší voda léčila revmatismus, obezitu, močové cesty, kožní onemocnění, artritidu, žaludeční a střevní potíže... Dnes je dokonce známo, že sem jezdil i římský císař Augustus, aby si odpočinul od stresujícího vládnutí a že Kalithea byla cílem lidí i ze sousedních ostrovů, z pevninské části a z Malé Asie.

Rekonstrukce byla provedena v roce 1928 italskými architekty a bohužel během druhé světové války byla velká část komplexu během bombardování zničena....


Tady jde krásně vidět, jak se láva vlila do moře a zatuhla.


V lávě byla spousta odlitků mušlí... 


Poblíž lázeňského areálu je krásná trošku divočejší pláž...

FALIRAKI

Pláž a středisko Faliraki jsou na ostrově hodně známé... Středisko si už moc nevybavuju, ale vím jistě, že naše Kolymbia byla mnohem hezčí. A co se pláže týče? Je dlouhatánská, prostorná a moře je tu moc pěkné. ALE povaluje se tu taky spousta odpadků, nějakých lan, sáčků, nikdo zde není a když už, tak jsou zde zaparkované karavany u kterých si lidé dělají posezení s grilem, suší zde prádlo a celkově je to taková ta "non-mainstream" pláž, která ale není moc hezká a ani "přírodní". Myslím, že si sem jezdí lidi hlavně odpočnout, protože je hodně známá a zároveň zde nikdo není... Takže pro ty "karavanové dovolené" OK. A navíc je to hned u silnice... Nám se zde nelíbilo... Takže jsme jeli dál...

Na fotce to vypadá hezky. Ale jinak vážně nic, o čem bych psala domů... ;-)


Příště budou fotky z dalších výletů!
Hezké úterý! :)

Žádné komentáře:

Okomentovat