13.08.17

První dojmy z ostrova RhodosNa našich deset dní v Řecku jsem se těšila jako malá už asi od půlky května. Měli jsme jasno v tom, že chceme na ostrov Rhodos. Mí rodiče tam byli vloni a mamka snad ještě nikdy nebyla z žádné dovolené tak moc nadšená... Strávila jsem hodiny a hodiny na googlu, abych si zjistila co nejvíc o jednotlivých střediscích, plážích a hotelech, protože jsem měla docela vítr z toho, že člověk vrazí tolik peněz do něčeho, co nebude "nic moc". Jak už jsem psala někde tady na blogu - "zklamání je jedna z nejsmutnějších věcí na světě"... Středisek je na Rhodosu šíleně moc a člověk, který nemá přehled, může šlápnout vedle. Například střediska na západním pobřeží bych rozhodně nedoporučovala. Tahle strana ostrova je dokonalá divočina, pláže jsou tu vesměs divoké a pro veškeré výlety za kulturou byste museli napříč ostrovem. A to není úplně "šup sem, šup tam" cesta :D 

Nakonec vyhrálo středisko Kolymbia. Líp jsem to podle mě vybrat nemohla. Jsou tu dlouhé promenády s malinkými obchůdky se suvenýry, které dají večerním procházkám ten pravý dovolenkový šmrnc. K moři je to pár kroků, najdete zde spoustu taveren, koktejl barů, ale zároveň tu není rušno jak někde na Ibize, kde přes noc frčí jedna diskotéka vedle druhé. Tady bylo příjemné rušno :) Hlavní ulici lemuje dlouhá alej vysokánských eukalyptů a tak je zde i přes den docela stín.

A co navíc - nachází se zhruba ve středu východního pobřeží. Takže máte krátkou cestu jak k Rhodosu (hlavní město), tak k Lindosu a dokonce i k Prasonisi na jihu ostrova. Vyloženě strategické umístění pro poznávací výlety!

Kolymbia byla prostě výhra.Je u mě naprosto běžné, že když jsem na cestách, fascinuje mě prakticky všechno... Hltám každý oblázek a západ slunce, pokukuju po ozdobných vchodových dveřích baráčků, sleduju barevné kachlíky, zastavuju se u každého ibišku a tak celkově mám dojem, že mi neunikne sebemenší detail... No a bohužel se to pak projeví na fotkách. Z deseti dnů jsem si přivezla v Olympu něco přes 900 fotek a dalších 200 mám v mobilu. Z toho plyne fakt, že mě čekají hodiny a hodiny u počítače, než to všechno protřídím a upravím ... Pro vás z toho plyne fakt, že teď nastává blogové období spamu :D Vyhaslá sopka.Hned první den jsme vyzkoušeli dvě pláže. Obě jsou oddělené útesem. Jedna pláž je menší a dost oblázková. A jsou na ní tyhle krásné bílé "domečky"  :D Přirozeně neustále zabrané...

Druhá pláž je větší, táhne se po veliké části pobřeží... Jmenuje se Kolymbia beach.  U útesu kotví (jen tak na ozdobu) dřevěná loď, je tu i malý přístav a krásná taverna přímo u pláže... Oblázky jsou tu jemnější, skoro bych řekla, že je to drsnější písek :) A ta se nám líbila o moc víc, takže jsme další dny chodili sem...A taky jsme hned první den celí nerozkoukaní zaplatili 10 Euro za slunečník a lehátka. Sice to není zas až taková pálka, ale nechtělo se nám platit každý den... Řekli jsme si, že to radši "propijeme" :D Ultra super koktejl zde totiž stojí 5 Euro a tak to na oba akorát vycházelo :D Takže jsme si další den koupili za 10 Euro slunečník a ten už jsme měli celou dobu... Cestovali jsme s ním i na odlehlé pláže, kde žádná lehátka nebyla, takže se to nakonec ukázalo nejen jako šetrná, ale i praktická věc :)

Jak jsem psala... Olivy, ibišky, všechno jsme první den doslova "hltali"...

Klobouk z F&F. Několik lidí mi ho tu chválilo a ptalo se odkud ho mám... :) A to jsem s ním nejdřív dost váhala, kvůli těm třem bambulkám :DVečerní procházka na pláž...Poblíž byl malý pravoslavný kostelíček na útesu. Slouží prý hlavně místním rybářům a námořníkům. Před vstupem se musíte ovázat šátkem - nesmí být vidět nohy, ramena a pokrývky hlavy taky musí dolů. 

"This is a sacred place. Please enter dressed decently."

Další přístav v malinké zátoce přímo pod kostelíčkem. Stejná fotka, ale ubrala jsem čas expozice... :) Chtěla jsem zachytit ten měsíc, ale moc to nešlo.Rhodos mě dostal hned první den totálnlě do kolen... Nemohla jsem se dočkat, až toho uvidím víc!! :)

2 komentáře:

 1. Krásné fotky, jsem ráda, že jste si dovolenou užili! Ah, chybí mi Řecko, miluju tuhle zemi! Těším se na tvůj další "spam" :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za milý komentář, Leni! :) Soucítím s tebou, ani nevíš jak. Řecko je srdeční záležitost :)) Spamy už jsou na cestě :D Měj se krásně!

   T.

   Vymazat