23.07.17

Profesionální deformace?


...to je když...

...člověk zveřejní na instagramu recept na hamburger a myslí si, jak je to hrozně vtipný. Až na to, že nezasvěcení se nesmějí a zasvěcení mu tam najdou chybu. A taky se nesmějí. A hlavně je to recept do lékárny, ne na vaření.

...váš kamarád kolauduje byt a událost na facebooku nazve "Collaudatio chronica acutae exacerbans"

...se zeptáte svého přítele kolik koření máte přisypat do guláše a on vám odpoví: "Quantum satis"

...při popisu věcí nepoužijete výraz rovnoměrně, ale homogenně. A místo oboustranně řeknete bilaterálně.

...nevíte, co je to brzlík. Ale víte, co je to thymus. A jak se sakra řekne česky pankreas?

...vás přítel v noci zuřivě kope a mlátí do vás loktem a nadává při tom na svou sestřičku, že blbě asistuje.

...poprosíte přítele, aby vám navlíkl nit do jehly, protože vám "očiNEvidně" přibyla nová dioptrie a on na to hrdě řekne: "No jo, na to musíš bejt trochu chirurg."

...u oběda se bavíte o množství, barvě a konzistenci hnisu, co vytekl pacientce z abscesu, a s vaším apetitem to ani trochu nehne. 

...při jízdě MHD provádíte tajně diferenciální diagnostiku spolucestujícím. Jen tak. Pro zkrácení času.

...z mnohých odborných názvů se časem stanou zábavná metaforická synonyma pro různé sexuální praktiky. Například "retrográdní plnění".

...Martin POKAŽDÉ, když spolu jdeme do hospody na pivo prohlásí: "Já bych si něco zahrál...nějakou vědomostní hru."  - (To je projev toho, že jste nedávno odstátnicovali a začíná vám to nekonečné zkoušení a testování znalostí chybět. Člověk se může stát závislý opravdu doslova na všem... Před státnicema jsem tohle od něj neslyšela ani jednou.)

...dokonce i při takové činnosti, jako je kreslení sluníčka na tabuli zelenou smývatelnou fixou za použití brýlí, které vám obraz převrátí vzhůru nohama (při návštěvě brněnského Vida Science Centra pro děti- což by taky mluvilo docela samo za sebe), si váš pětadvacetiletý přítel neodpustí poznámku: "Hehe, to je jak práce s mikroskopem v dolní čelisti..."


Ortognátní operace = Operace kostí horní a dolní čelisti pro úpravu vadných mezičelistních vztahů. Lidi mají kvůli nim příliš vysunutou bradu (ježibaba) , nebo moc zasunutou bradu (ptačí profil nebo taky Mach a Šebestová).


...pravidelně si z masa s nejvyšší pečlivostí  odkrajuju tlustý kousky a na otázku: "Co to děláš?", odpovídám jednoduše. "Preparuju."

...jdete s přítelem na romantickou večeři na sushi a než si stihnete objednat, volá nějaký známý, že se mu udělalo něco příšernýho v puse, bolí to a neví, co má dělat. Tak se sbalíte a jedete za ním. Následně hodinu - místo posezení při svíčkách - váš přítel lžící a vidličkou vyšetřuje nemocného a vy mu asistujete držením kapesní svítilny. Následně se sdělí diagnóza, postup léčby a vy dostanete jako děkovačku do každé nohy panáka domácí slivovice a pozvánku na svatbu. Pak se vrátíte na onu večeři, objednáte si konečně sushi a celou dobu strávíte diskuzí nad tím, co všechno by to ještě mohlo a nemohlo být. Romantika...

...bývalí spolužáci ze střední vám píšou na facebooku celkem často do zpráv, ale nikdy se nezeptají jak se máte a nepochlubí se, jak se mají oni. Jediné, co o nich víte nového od toho, co jste se naposled viděli po maturitě, je co se jim zrovna děje v puse a jaké v poslední době prodělali ošetření.

...když se chlapi začnou chovat divně v důsledku dlouhodobé sexuální abstinence, je to jasná diagnóza - "subdurální spermatom". 

...vysvětluju u stolu něco, co jsem ten den viděla ve škole na pacientce. Kolem mě sedí 5 hotových zubařů a všichni mě poslouchají. "No a tu bílou lézi měl v dolní čelisti, jak je ten hlubokej záhyb, kde přechází ret do dásně." Všichni začnou přemýšlet a zjevně nechápou, které přesně místo v dutině ústní mám na mysli. "A kde přesně to teda měla?", ptá se znovu Martin. A já začnu znovu vysvětlovat, až se nakonec uchýlím k tomu, že si chytnu dolní ret, natáhnu ho a na ono místo přesně ukážu prstem. "Ježiš, to máš říct hned, že v dolním fornixu. Musíš se vyjadřovat exaktně, chápeš." (Dík, Marťo...:D)

...se sejdete před plesem u někoho doma, nebo někde v hospodě, abyste se trošku dostali do nálady, je to zkrátka "premedikace" a jmenuje se tak samozřejmě i soukromá událost na facebooku.

"Ježiš, zas máme mít svý pacoše? Naštěstí má můj strejda hubu jak pole u Verdunu, takže snad cajk." Naprosto běžná konverzace s vaším kamarádem.

"Normálně, ten algifen má v sobě i metamizol sodnej a příměs pitofenonu, teorie farmy v praxi biiiitch!" Naprosto běžná konverzace s vaším kamarádem.

...vám kamarád ze srandy řekne, že když se mu někdy narodí holka, pojmenuje ji "Ansa" (podle anatomické nervové struktury na krku - "ansa cervicalis").

...a když kluk, bude to "Impar" (podle anatomické embryologické struktury na jazyku - "tuberculum impar")

Z anatomie nám hrabalo snad ještě víc, než z farmy.


...své pětileté sestřeničce se zmíníte o tom, že si s ní nemůžete hrát, protože se učíte farmu (farmakologii). A ona se zeptá: "A máš na té farmě taky nějaký koníky?" :-)     

Jsou dva druhy receptů. Jeden je na léky, co jsou už v krabičce jako tabletky. Druhý je na mastičky, tinktury a podobně, které musí lékárník připravit sám. Ty druhý vypadaj asi takhle :D Jo, z farmy mi hrabalo fakt hodně...a dlouho.

Žádné komentáře:

Okomentovat