Mé Top 4 české cestovatelské Insta účty

by - 7/13/2017


Samozřejmě. Účtů o cestování je na Instagramu nespočet a taky jich nespočet sleduju. Tyhle čtyři jsou ale celkem specifické a tak nějak mě baví asi nejvíc. Začínala jsem je všechny sledovat postupně ... a až teprve nedávno mi docvaklo, že se jedná o partu kámošů, kteří často cestují společně. Všechny tyto účty jsou tématicky, náladově a stylově sladěné, mají podobnou - geniální - atmosféru a při pravidelnější pozornosti skutečně dokážou nakopnout k tomu, aby člověk zvedl zadek z pohodlné sedačky, sbalil batoh a v JAKÝMKOLIV počasí vyrazil KAMKOLIV. A taky hodně fotil, vstával brzo, aby se podíval na východ slunce, všechno prošmejdil, prochodil a prostě si to AKTIVNĚ užil. 

Vlastně mi přijde, že se tihle kluci snaží světu podprahově naznačit, že není třeba cestování podřizovat počasí a že každé místo má své kouzlo i za mrazu, v dešti a nebo v husté mlze. Pochmurno a sychravo občas z jejich fotek přímo sálá, ale já mám tuhle atmosféru tak nějak v oblibě. #podzimniditeJe to o kempování v přírodě, o plechových hrncích, o rozdělávání ohně, o pohorkách, o nepromokavém oblečení a o těžkým batohu na zádech... 


Upřímně, tohle "adventure" cestování je mi v poslední době mnohem sympatičtější, než si na víkend zamluvit předražený apartmán s welness a celé dny proválet šunky a projíst. (A odpoledne si zajít na procházku, aby se neřeklo) Na tohle bude ještě času dost - třeba po padesátce... :D Ale je mi jasný, že je potřeba ve věcech vytvářet rovnováhu a občas si do nějakýho hogo fogo hotelu zajet.

Každopádně, sledovat tyhle kluky určitě doporučuju. Minimálně dělají neuvěřitelně NÁDHERNÝ fotky (kéž bych se i já jednou takové kvalitě přiblížila.) a mimo to tvoří i videa z cest a činí se i ve Stories ;-) 
Jaké účty o cestování a přírodě rádi sledujete vy? Ráda si rozšířím obzory :)

Podobné články...

0 komentářů

.