14.07.17

Herschel unboxing a pár slov k cestování na lehko


Nikdy v životě bych neřekla, že budu do titulku psát "unboxing". Vždycky mi to přišlo prdlý. No, jenže nedávno jsem zjistila, že je to - přes veškerou prdlost - docela praktický. Když si totiž odněkud objednáváte zboží, co nestojí zrovna pár kaček, jste rádi za každou příležitost omrknout, jak to vlastně bude vypadat, až vám daná věc dojde... Nikdo nemá rád nepříjemný překvápka a zklamání je jedna z nejsmutnějších věcí na světě. V dnešní době padělání a fejků je to super dvojnásob. A nejde jen primárně o onu věc, ale taky o sprostředkovatele, od kterého objednáváte. Ne všichni vám dodají přesně to, co slíbili a spousta lidí vám zaručí originální produkt s originální visačkou, přičemž nakonec dostanete odpornou věc s ještě odpornější visačkou, která byla stoprocentně vyrobená někde na zakázku v čínském papírnictví...

Tak snad vám tento článek jednou - někdy - pomůže :)

Tak...a teď pojďme k jádru věci. 

Martin mě naučil netahat s sebou po cestách kufr (ani ten malej). Od doby, co jsem s ním, jsem vždy všude byla s batohem. 

Já. 

Kdo mě zná, ten ví, jak moc CREEPY to je. Ale je to prostě tak. Tuny oblečení vystřídal velmi promyšlenej komínek jen toho nejdůležitejšího, co se ale hodí do každýho počasí. Kosmetiku nahradil šampón - sprcháč - mýdlo - kondicioner - pánský + dámský - ALL IN ONE v malinké lahvičce. A tak dále. Však si to dovedete představit. Tak započala metamorfóza "princezna - horal z Vysočiny", která ovšem stále ještě ani zdaleka není u konce. Vlhčený ubrousky se mu ještě nepodařilo mi sebrat #nikdysejichnevzdám ...a spoustu dalších věcí... Tak například. Jela jsem na 5 dní do Paříže (města módy!!) s mini Puma růžovým baťůžkem, který mi zůstal ještě z gympláckých let (foto dole), ve kterým jsem tahala jeden svetr, tři trička, plus basic věci, jako ponožky a spoďáry. S pitím a svačinou se tam toho totiž ani víc nevešlo. A trvalo mi, než jsem si zvykla na to, že prostě nebudu mít příležitost vyrazit k Eiffelovce v trenčkotu, balerínkách, kabelčičkou přes rameno a s dokonale vykonturovanou červenou rtěnkou. Chodila jsem tam prostě - jako turista. Jenže my jsme zkrátka cestovali jen s příručňákem a venku bylo hnusně - svetr a pláštěnka = NUTNOST = míň místa v batohu. Ale na druhou stranu jsem nemusela nic řešit a naplno si užila celodenní chození (a to i v den těsně před odletem, jinak bych musela řešit co s kufrem, žejo), ráno jsem byla nachystaná během 10 minut (z jednoho svetru máte na výběr - ano - přesně jeden svetr). Je fakt, že jsme jeli vyloženě na poznávačku a já během těch pár dní poznala, jak super to je, cestovat jen tak, "na lehko". 

(Před tím jsem byla v Paříži s kámoškou a ten kufr plnej hader, který jsem nakonec ani nenosila, mě neskutečně S...!!!)A to samý pak proběhlo, když jsme na podzim jeli na týden do Itálie a tři dny jsme strávili v Římě. A pak, když jsme jeli do Dolomit. A tak dál a dál a dál. Opět jsem chodila s tím hrozným růžovým baťůžkem. Ne, že bych tu módu zas tak moc hrotila, ale necítila jsem se zrovna moc vzhledně a hezky. 

A protože máme v budoucnu docela dost cestovních plánů - rozhodla jsem se zainvestovat do BATOHU s velkým B! A tak jsem si na googlu našla Heršla. Je to podle všeho docela hipsteřina, ale nutno uznat, že design této batožiny je tak nějak "v souladu s přírodou". Tím, že je takový jednoduchý a retro a zároveň elegantní, mě prostě dostal... Pak jsem si našla pár fotek na instagramu a pinterestu (= nejsnažší cesta, jak vést úspěšný marketing a udělat dojem) ...


... no a nečekaně ... udělal na mě fakticky dojem a tak jsem si ho objednala. Navíc jsem nechtěla něco úplně sportovního - chtěla jsem, aby to bylo zároveň i tak jako "do města" (prostě trošku módní, přiznávám barvu), ale zároveň aby to bylo dostatečně betelný, nepromokavý a vydrželo to nějakou tu horskou tůru... A věřím, že jsem schopna se do něj nabalit klidně na tři týdny.  Heršl byl prostě jasná volba. I když je to hipsteřina jako bejk... A Marťas se svou deset let starou sportovní krosnou ze mě bude mít srandu... Vážení, ten, co jsem chtěla - 25 litrový - na ZOOTu stojí přes 3 000,-. Na footshop.cz stojí něco přes 2000,- Nevím sice, jak je to možný, ale je to tak. Takže volba byla jasná. S barvou jsem ovšem váhala. Tmavě modrej už nebyl a černá mi přišla zbytečně "smutná". 

Došel za dva dny od objednání. Naprosto bez problému, s perfektní komunikací přes email. Na footshop jsou to vyloženě profíci. (A to jsem nedávno objevila super funkci zasilkovna.cz - doporučuju) Takže celý proces objednání a doručení proběhl hladce a rychle a je to super!

Tímto se loučím s touto škaredou, potrhanou a ušmudlanou starou Pumou, do které se nic nevleze. ČUS.
www.footshop.cz vřele doporučuju....a upozorňuju, že to není placená reklama :D

Žádné komentáře:

Okomentovat