12.11.16

Z Říma (Část 2.)


Ten den jsme toho viděli poustu. Už ale nebylo tak slunečno jako předchozí den. Nicméně pořád krásných 21 stupňů :-)

Pantheon. Úžasný místo, jehož architektura nás udivuje a fascinuje dodnes. Já zkrátka nechápu, jak může stavba stará přes dva tisíce let pořád stát. A ještě k tomu v celku. V Římě to ale není žádná rarita. A tak se nejdřív na každým kroku hrozně divíte, že vidíte tisíc let starej sloup. Po pár hodinách už to přestanete vnímat a jako raritu spíš vnímáte přechod pro chodce, nebo bankomat. To už v Římě totiž docela rarita je...


Piazza di Navona. Je tu kašna, ve které se topil jeden z adeptů na papeže ve filmu Andělé a démoni. Vedli jsme dlouhou diskuzi, jestli to bylo vážně zde, dokonce jsme i museli googlit :D Hrála tu živá kapela gipsy swing. Hrozně moc krásný místo.




Pak jsme šli omrknout Vatikán. Řeknu vám, Vatikán mě zklamal. Čekala jsem, že to na mě nějak významě zapůsobí, ale nestalo se tak. Bohužel i Sixtinská kaple šla mimo mé vnínání. Bylo tam šíleně narváno. Takže jsem začala být po hodině stejně otrávená, jako když jsme před půl rokem s Martinem prošli celý Louvre. Do samotného Vatikánu se stála fronta tak na 3 hodiny. Doporučuju proto zakoupit si  "předbíhací" vstupenky přes internet - sice jsou o pár Euro dražší, ale ušetří vám moře času. A nevěřila bych, že zrovna před Vatikánem narazíte na nespočet otravných "pseudoprodejců" všelijakých možných výhodných super vstupenek a já nevím čeho všeho. Doteď nevíme, jestli se nás fakt snažili pumpnout (což asi pravděpodobně ano...), nebo Vatikán zaměstnává tak strašně otravný a vlezlý lidi, ale bylo to fakt hrozný :D Vatikán mě nezaujal ani zevnitř. Prostě nula nula nic. Vínko v Trastevere by mi dalo mnohem víc :D


Zákaz focení v Sixtinské kapli be like... 




Po Vatikánu jsme zamířili na Andělský hrad. Pokud toho o jeho historii moc nevíte - (jako my) - tak oceníte hlavně parádní výhled a zajímavou architekturu. Pak už se zas můžete nechat ukolébat desítkami zachovaných nástěnných maleb v poloprázdných místnostech. (#neznabohaignorant)







Viděli jsme Fontánu di Trevi, což je podle mě nejhezčí fontána na světě! Je vysoká 20 metrů - je totiž vestavěná do průčelí budovy a celý tento komplex prakticky představuje jednolitý celek. Znázorňuje Poseidona a moře. Je prostě nádherná! Hlavně večer :) Ale je tam pořád milion lidí, takže je těžké se k ní dostat blíž.



Po cestě zpět jsem si koupila plakát z filmu Vacanze Romane (do sbírky k secesní reklamě na Absinth z Paříže) a šli jsme si nakoupit jídlo. Večer jsme pojídali olivy, šunky a sýry, výborné pečivo a hroznové víno a sledovali u toho dokumenty o Římu.



Žádné komentáře:

Okomentovat