Vánoční Vídeň

12/18/2015


Trhy na každém rohu a všudypřítomný punč v nekonečném množství různých příchutí. Některé jsou odporně přeslazené, do některých se místo tun cukru krájí ovoce. Skupiny opilých turistů. Horké brambory, miliony sladkostí, řízky a klobásy. A nesmím zapomenout na hrníčky...

Na facebooku a instagramu neustále vidíte, jak každý přidává fotky z hlavních trhů u Rathausu. Na fotkách vypadají kouzelně. Světýlka, světýlka, světýlka a nasvícená radnice. ALE (!!) když se na onom místě octnete doopravdy, připadá vám to všechno najednou, jako byste nechtěně navštívili Disneyland. K dokonalosti už tu schází jen kolotoče, cukrová vata a balónky. Moment...vatu a balónky zde vlastně mají... Zkrátka taková ta vánoční útulná a hřejivá atmosféra se tomuto místu vyhýbá velikým obloukem. Nedivím se. Je tu přelidněno. Na stromech visí svítící housle, srdíčka, hamburgery, sněhuláci, santaclausové, lízátka, notičky a pozor...CUPCAKES!? - to jako vážně? - Děkuji, nechci.

O ty pravé kouzelné vánoční trhy tu ale rozhodně není nouze! Jen je třeba vykašlat se na hlavní štráse a zaplout do nějaké malé zapadlé uličky dál od centra. Pak narazíte na spoustu malých náměstíček, uliček a průchodů, kde bývají malé, krásné a útulné trhy. Tam místo blikajících krávovin visí pravé jmelí, ozdobné řetězy z jehličí, ozdůbky ze slámy a pravého foukaného skla. Jsou tu i ohníčky na zahřátí a decentní světýlka. My takových trhů pár našli a oproti těm v centru to byl hodně veliký rozdíl. Jen škoda, že jsem si je nevyfotila, ale nebyl čas. (Málo času - Moc punče) No a kromě toho, trhy u Schonbrunnu taky stojí za to :)

Co se bydlení týče - doporučuji najít si něco na Airbnb. My měli ohromné štěstí na super-krásný-velký byt. A taky nezapomenout navštívit Mozartův dům a výstavy v Albertině (+ tam mají nádherný vánoční strom) ;-)


Čtěte dále v této kategorii...

0 komentářů

TENTO MĚSÍC NEJVÍC ČTETE

Subscribe